Елемент здоров`я

Компанія "Елемент здоров`я" - це українська компанія зі спеціалізацією в галузі наук про життя, а саме - охорони здоров'я.

Якість продукції

Продукти, які ми пропонуємо, пройшли лабораторні та клінічні дослідження, сертифіковані і супроводжуються всією необхідною дозвільною документацією. Процес розробки від ідеї до виведення продукту на ринок знаходиться під ретельним контролем на всіх етапах.
(044) 364-68-03 вул. Естонська, 120, м.Київ, Україна, 03062
ukenru

Остеопороз — системне захворювання скелета, яке характеризується зменшенням маси кістки в одиниці об'єму та порушенням мікроархітектури кісткової ...

Остеопороз — системне захворювання скелета, яке характеризується зменшенням маси кістки в одиниці об'єму та порушенням мікроархітектури кісткової тканини, що призводить до підвищення крихкості кісток та високого ризику їх переломів.

Проблема остеопорозу не нова, але досі актуальна. Остеопорозом страждає кожна третя жінка в період постменопаузи. Наслідком загального старіння націй та використання типової західної дієти є значне зростання ймовірності виникнення остеопорозу.

Тепер трохи шокуючої інформації щодо остеопорозу:

 1. За даними ВООЗ, біля 35% травмованих жінок і 20% чоловіків мають перелови, повязані з остеопорозом.
 2. В Європі кількість остеопоротичних переломів оцінювалась в 3,79 млн, з яких 890 тис. складали переломи шийки стегнової кістки.
 3. Жінки після 45 років проводять більше часу в лікарні з остеопорозом, ніж з приводу цукрового діабету, інфаркту міокарда і раку молочної залози.
 4. До 2050 р. очікується ріст кількості остеопоротичних переломів шийки стегнової кістки з 500 тис. до 1 млн випадків щорічно.
 5. Переломи стегнової кістки призводять до зниження очікуваної середньої тривалості життя на 12-15%
 6. Після такого перелому до 20% хворих помирають протягом перших 6 місяців, близько 50% пацієнтів не можуть пересуватися без сторонньої допомоги, а третина втрачає здатність до самообслуговування.


Що впливає на обмін кальцію?

Кальцій, що міститься в їжі, проходить через кишкову оболонку, потрапляє в кров, а потім потрапляє в кісткову систему, де осідає. Однак, Са2+ виводиться разом з калом, а засвоєння і відкладення його в кістках в нормі складає не більше 30% від загальної кількості, що потрапила в організм з їжею. Відтак, збільшення засвоюваності кальцію організмом буде важливим фактором у зниженні ризику остеопорозу.

Гомеостаз (рівновага) Са2+ в крові дуже суворо регулюється комплексним механізмом. Коли ця концентрація опускається занадто низько, гормони (паратиреоїдний і кальцитріол) підіймають її за рахунок вимивання із кісток або резорбції з нирок. А якщо концентрація кальцію становиться занадто високою в крові, кальцитонін дає команду на відправку зайвого Са2+ в кістки або його виділення з сечею.

Як можна вирішити проблему остеопорозу?

Ключем до збільшення накопичення кісткової маси є підвищення кількості кальцію (Са2+), що засвоюється організмом. Зараз вважається, що вживання протягом життя Са2+в біодоступній формі, достатня фізична активність, адекватне вживання вітаміну D, можуть збільшувати утримання маси кісткової тканини  і стабільність структури кістки (пік припадає на 20-30 років). Також можна уповільнити розвиток остеопорозу в більш літньому віці і навіть у жінок після менопаузи.

Багато харчових факторів підтримують поглинання Са2+. Серед них казеїнофосфопептиди, продукти протеолізу казеїну, які формують розчинні комплексні сполуки з Са2+, комплексоутворюючі органічні кислоти (наприклад, лимонна або яблучна кислота), які збільшують долю розчиненого Са2+ в кишківнику, що робить його доступним до поглинання, пребіотичні вуглеводи, одні або в комбінації з пробіотичними молочнокислими бактеріями, які не перетравлюються, але ферментуються в кишківнику.

Що таке пробіотик і пребіотик?

Визначення «пробіотик» ввели Havenaar та Huis In’t Veld, і означало воно «препарат або продукт, який містить певні види живих мікроорганізмів в достатній кількості, які змінюють мікрофлору в організмі шляхом впровадження, тим самим виявляє позитивну дію на здоров’я організму хазяїна».

Термін «пребіотик» був введений Гібсоном і Роберфройдом, які визначали його як неперетравлюваний харчовий компонент, який позитивно впливає на організм хазяїна, вибірково стимулюючи ріст і/або життєдіяльність однієї чи обмеженої кількості бактерій в товстому кишківнику. Така вибірковість показана для біфідобактерій, ріст яких може бути стимульований прийомом в їжу таких пребіотиків, як фруктозоолігосахариди і інулін, про що і піде мова далі.

До синбіотиків відносять препарати, що одномоментно мають в складі пробіотик і пребіотик, який відповідає даному виду бактерій, що забезпечує їх синергізм (підсилення дії за рахунок вдалої комбінації).

Інулін, олігофруктоза і «з чим їх їдять».

Інулін один із самих досліджуваних і широко використовуваних в промислових умовах пребіотик. В Європі його можна знайти на полицях будь-якого маркету.

Інулін представляє собою органічну речовину з групи полісахаридів. Він міститься в багатьох рослинах, наприклад в коренях цикорію, бульбах топінамбуру, в бульбах і коренях жоржини, артишоків і кульбаб. Олігофруктоза являється компонентом інуліну і може бути вилучена з нього. Інулін і олігофруктоза є природними компонентами фруктів, овочів (артишоки, спаржа, цибуля), злакових культур (пшениця). Їх середньодобове споживання досягає декількох грамів (3-11 г в Європі).

Була помічена вигідна відмінність інуліна і олігофруктози від інших харчових волокон, що мають в своєму складі фітинову і уринову кислоти. Інулін і олігофруктоза підвищують засвоєння мінералів, таких як кальцій, магній і залізо. Також було доказано, що інулін може зменшувати негативний ефект фітинової кислоти на абсорбцію мінералів.

Якщо інулін і олігофруктоза засвоюються, ступінь утилізації Са2+ може збільшуватись на 65%. Нові дослідження на щурах продемонстрували, що ці дві субстанції збільшували поглинання Са2+ значною мірою так, як збільшували мінеральну щільність кісток. На щурах показано, що інулін і олігофруктоза збільшують всмоктування Са2+; при цьому додатковий Са2+ відкладається в кістках. Ці результати спостерігались в широкому інтервалі вмісту Са2+ в дієті. Дослідники давали 2 дози інуліну (5 і 10% раціону) молодим самкам щурів. Інулін вводився в 3 стандартні раціони з різним вмістом Са2+ (0,2; 0,5 і 1%). Регулярне дослідження щурів методом подвійної рентгенівської абсорбціометрії показало, що незалежно від вмісту Са2+ в раціоні інулін при обох дозуваннях (5 і 10%) збільшував мінеральну щільність кісток всього організму.

Ще було проведено багато досліджень, і всі вони вказували на одне – інулін і олігофруктоза сприятливо впливають на засвоєння Са2+ організмом.

Яка роль бактерій в профілактиці остеопорозу?

Пробіотики в якості монопрепарату можуть бути ефективними в профілактиці вторинного остеопорозу. Остеопороз може виникати внаслідок запалення кишківника, особливо у хворих з запальними захворюваннями кишківника.

Окрім цього, користь пробіотиків може полягати в запобіганні остеопорозу, який індукований солями важких металів. Їжа та вода, яку ми вживаємо, досить честь забруднена великою кількістю важких металів, таких як свинець, кадмій, миш’як, хром, ртуть, які зв’язані з багаточисленними захворюваннями. Так, кадмій, окрім гепатотоксичності і канцерогенності, здатен викликати остеопороз. Кадмій присутній майже у всіх продуктах, його концентрація в рослинній їжі вище, ніж в м’ясі, яйцях, молоці, молочних продуктах та рибі. Паління – друге основне джерело забруднення кадмієм.

Лактобактерії мають властивість зв’язувати і детоксикувати деякі тяжкі метали, зокрема кадмій. За даними досліджень, і біфідобактерії можуть попереджувати кадмій-індукований остеопороз. Ці бактерії звязували молекули кадмію в інтервалі від 5 хв до 1 год. Більш того, метал залишався в зв'язаному стані навіть наприкінці 48 год після тестування Lactobacillus rhamnosus та Bifidobacterium longum продукують екзополісахариди, що містять карбоксильні, гідроксильні і фосфатні групи, які мають негативний заряд і зв’язують важкі метали.

Що вказує на користь застосування комбінації пре- і пробіотичного компонентів?

На користь синбіотиків свідчить експериментальні дослідження: на мишах пробіотик з додаванням інуліну покращував показники довжини стегнової кістки, мінеральну щільність кістки, сивороткову концентрації RANKL  і остеопротегерину, рівні тартрат-резистентної кислої фосфатази.

Який саме синбіотик може допомогти в профілактиці остеопорозу?

Вас може зацікавити синбіотик в кишковорозчинній капсулі «Ентеронорм». Кишково-розчинна капсула зберігає всі компоненти в незміненому стані, та доставляє їх саме до кишківника, де вони фізіологічно проявляють свої ефекти.

В склад Ентеронорму входить олігофруктоза та інулін, L. rhamnosus і B. Longum, про які ми говорили вище. Окрім цих компонентів, входять наступні бактерії:

 • L. acidophilus - продукують молочну кислоту, яка забезпечує високу кислотність середовища і створює несприятливі умови для життєдіяльності кислоточуттєвих патогенних і умовно-патогенних бактерій (стафілококи, протеї, ентеропатогенні кишкові палички).
 • L. plantarum - можуть бути корисні хворим синдромом подразненого кишківника щодо усунення проблем з дефекацією, а також сприяти зменшенню здуття живота від газів, що для хворих на синдром подразненого кишечника часто є серйозною проблемою.
 • L. casei - здатні змінювати склад і метаболічну активність кишкової мікрофлори кишечника за рахунок збільшення кількості біфідобактерій і зменшення активності бета-глюкуронідази в кишечнику. Також сприяють збільшенню кількості вологи в калі і, таким чином, покращують регулярність дефекації.
 • B. bifidum забезпечують швидке заселення кишечника, відновлення нормальної мікрофлори, яка перешкоджає проникненню токсинів у внутрішнє середовище організму і, будучи природним біосорбентом, акумулюють в значній кількості екзо- та ендогенні токсичні речовини.

Селен має імуно-стимулюючу дію. Підвищує захисні сили організму. Також він необхідний для оптимального функціонування ендокринної системи (особливо виражений вплив має на секрецію, метаболізм тиреоїдних гормонів, а також на фертильність). Є профілактикою новоутворень, серцево-судинних захворювань, бере участь в модуляції протизапальної відповіді, антиоксидант.

А Saccharomyces bouladrii, які теж входять в склад Ентеронорму, конкурентно витісняють широкий ряд патогенних мікроорганізмів та грибів, що порушують нормофлору кишківника. Мають виражену антитоксичну дію, підвищують неспецифічний імунний захист, посилюють трофічний ефект щодо слизової оболонки кишківника. Генетично зумовлена стійкість Saccharomyces bouladrii до дії антибіотиків дозволяє застосовувати їх для захисту нормального мікробіоценозу при прийомі одночасно з іншими антибактеріальними препаратами.

Отже, окрім профілактики остеопорозу, Ентеронорм  вирішує наступні проблеми:

 • Гостра діарея;
 • Хронічні запальні захворювання травного тракту різної етіології та функціональні розлади кишківника;
 • Антибіотико-асоційована діарея та її профілактика;
 • Дисбіоз різного походження, хронічний діарейний синдром;
 • Діарея мандрівника;
 • Інші стани, що супроводжуються загальними проявами порушень функціонування кишківника.

Завершуючи, хочу побажати Вам міцного здоров’я та завжди пам’ятати слова І.І. Мечникова про те, що профілактика нездоров'я набагато кращий спосіб позбутися від недуги, ніж лікування хвороб. На все добре!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Джерела:

 1. Зайченко О. Е. Пребиотики, пробиотики и синбиотики в профилактике остеопороза / О. Е. Зайченко // Український терапевтичний журнал. – 2014. – № 1. – С.85-94.
 2. https://ru.wikipedia.org/wiki/Остеопороз


Підписуйтесь на новини компанії