Як пережити довгу зиму: поради від скандинавів

28.12.19

Більшість з нас не любить холоду і по-дружньому заздрить тим, хто може «перезимувати» в теплих країнах і мріють, щоб зима скоріше закінчилася. Однак є країни, які знаходяться ближче до Полярного кола і до мінусових температур додається дуже короткий світловий день. Це жителі скандинавських країн, які не сумують, вони давно навчилися справлятися з таким явищем, як сезонна депресія. І по праву визнані найщасливішими жителями планети Земля.

Сезонна депресія не страшна в Ісландії

Секрети жителів Ісландії від довгої зими

 • У ісландців, наприклад, дахи будинків оздоблені в досить яскраві кольори, щоб зимові короткі дні були яскравіше.
 • Також жителі цієї острівної держави люблять влаштовувати різні свята. Різдвяні канікули, що починаються з 13 грудня, тривають 26 днів.
 • У лютому країна святкує «День булочок», який обожнюють діти і «Попільна середа», коли, одягнувшись в карнавальний костюм можна відвідати будь-який магазин, заспівати свою улюблену пісню і за це отримати солодощі.
 • 16 лютого ісландці відзначають жіночий день. Чоловіча частина населення бере на себе всю домашню роботу. Нічого не нагадує? Поступово сонячний день додається, настає весна, і приходить чергове свято – День пива.
  Ще одним секретом ісландського щастя вважають термальні джерела. Навіть у найменшому населеному пункті є відкриті басейни. Практично всі жителі проводять там час кілька разів на тиждень.
 • Ісландцям колись страждати від депресій, так як в їх раціоні достатньо рибних страв, і в кожному будинку в запасі є баночка з риб’ячим жиром. І, напевно, тому жителі Скандинавії змагаються між собою в рейтингу найщасливіших жителів планети.

Як норвежці перемагають зимову депресію

Норвежці розглядають свої довгі темні зими, як свята. Змінивши своє ставлення до даного сезону, вони знайшли в ньому позитивні сторони.

Зимова депресія зникає серед вогнів

 1. По-перше, як тільки випадає сніг, все стають на лижі, ковзани і сноуборди. Лижні траси тут представлені у великій кількості. Часто можна побачити лижника з ліхтарем на лобі, так як в лісі взимку рано темніє. Як відомо, будь-яка прогулянка на свіжому повітрі, підвищує настрій. Після катання норвежці обов’язково п’ють каву або гарячий шоколад.
 2. По-друге, взимку тут настає царство свічок. У будинках запалюють свічки, каміни, які виконують більше декоративну функцію аніж практичну.
 3. По-третє, норвежці обожнюють різні святкові фестивалі. Організовують їх з великим розмахом і хорошим смаком, адже перебувати серед людей – це так природно.
 4. І нарешті, по-четверте, дотримуючись певних ритуалів, вони привносять у своє життя різноманітність і веселощі. Початок полярної ночі відзначають булочками з темним шоколадом, а прихід весни – тістечками з жовтим кремом, що нагадує сонце.

Хюґе VS сезонна депресія у датчан

Данія – країна, де протягом півроку йде дощ, а решту часу – зима. Однак данці щасливі! Тому що вони знають, що таке хюгге. Хюґе – це здатність цінувати звичайні задоволення життя і насолоджуватися моментом.

Сезонну депресію поборить хюґе

Ось кілька ключиків датського щастя:

 • Запалені свічки, ароматний чай, м’який плед і цікава книга – один із способів боротьби з темної датської взимку.
 • Ще одним способом пережити зимову нудьгу – спілкування з близькими людьми. Тому, забудьте про справи і проблеми на роботі і приділіть увагу родині і друзям.
 • У жителів цієї країни є талант одягатися стильно і практично, а дощова і сіра погода не ставати у них на шляху для прогулянок і занять на свіжому повітрі. Адже не дарма говорить приказка: «Немає поганої погоди, є невідповідна одяг». Мабуть, це головна політика з поганим настроєм на період зими.

Для тих, хто з ряду причин, змушений «пересидіти зиму» в рідних пенатах, для нормалізації емоційного стану рекомендуємо засіб Депремед. Що входить до складу L – тирозин, зменшує прояв симптомів депресії, знімає стрес і бере активну участь в метаболізмі серотоніну, який називають хімічним регулятором настрою.

Більш детальну інформацію шукайте на сторінці дієтичної добавки Депремед і нехай сезонна депресія взимку вас не хвилює: https://healthelement.com.ua/catalog/neurology/depremed